Wednesday, May 29, 2024
HomeAktualitetMASAKËR NË PUKË, PRITEN SASI TË MËDHA PYJESH

MASAKËR NË PUKË, PRITEN SASI TË MËDHA PYJESH

-

Një masakër, e prerjeve të pyjeve është konstatuar ditën e sotme në malin e Krrabit që gjendet në Pukë.

Sasi të mëdha pyjesh janë konstatuar të prera, e të vendosura në stivë njëri pas tjetrit, siç shihen dhe në foto.

Prerja masive e pyjeve është raportuar nga gazetari Armir Mehaj, gjë e cila është konsideruar gati një masakër.

Kohët e fundit raste të paligjshme të prerjes së pyjeve janë konstatuar në masë, duke shkaktuar një katastrofë natyrore.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts