Thursday, November 30, 2023
HomePolitikëKRIJOHET GRUPI I RI PARLAMENTAR, “SHKRIHET” PD, BASHËS I IKIN 7 DEPUTETËT...

KRIJOHET GRUPI I RI PARLAMENTAR, “SHKRIHET” PD, BASHËS I IKIN 7 DEPUTETËT E RËNDËSISHËM 

-

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më herët, Partia Republikane ka krijuar grupin e saj parlamentar.

Për të krijuar këtë grupim të ri në Kuvend PR ka marrë 7 deputetë nga listat e PD-së. Deputetët që largohen nga grupi parlamentar i PD janë si më poshtë.

Isuf Çelaj- Lezhë

Hekuron Hoxholi- Korçë

Oriola Pamuri -Tiranë

Lindita Metalia- Lezhë

Nadire Meçorapaj – Vlorë

Fatbardha Kadiu- Durrës

Fatmir Mediu- Tiranë

Kryetar i këtij grupimi të ri parlamentar do të jetë Fatmir Mediu, që është njëkohësisht dhe kryetar i PR-së, nënkryetare do të jetë Lindita Metalia.

Në këtë grup të ri parlamentar bëjnë pjesë Oriola Pampuri dhe Nadire Meçorapaj që të dytat në listat e PD në Tiranë dhe Vlorë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts