Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetBasha: Iu bëjmë thirrje shqiptarëve të marrin në dorë parlamentin. Paqja sociale...

Basha: Iu bëjmë thirrje shqiptarëve të marrin në dorë parlamentin. Paqja sociale e rrezikuar

-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur pas mbylljes së seancës dhe përjashtimit të tij nga Gramoz Ruci.
“Parlamenti shkel të drejtën për faljen e lirë. Nëse kjo e drejtë shkelet Rama dhe Ruci. Rama do që ti mbyllë gojën shqiptarëve. Parlamenti duhet të garantojë paqen sociale, pasi është e rrezikuar”- tha Basha.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts