Sunday, April 21, 2024
HomeAktualitetZv/Shefi i policise se Shkodres: Na ndihmoni te luftojme krimin. Vendi yne...

Zv/Shefi i policise se Shkodres: Na ndihmoni te luftojme krimin. Vendi yne nuk eshte ky

-

Zevendes shefi i Komisariatit në Policinë e Shkodrës Sajmir Rrustemi permes nje statusi ne rrjetet sociale i ka kerkuar  qytetareve, mediave dhe institucioneve qe t’i ndihmojne ne luften kunder krimit. Ai shkruan:

“Miq!!!
Lufta kunder krimit te organizuar eshte pririoritet i yni, por cilido qe mendon se kjo lufte duhet te jete vetem detyre e institucioneve te vecanta, vetem e Policise, e Prokurorise apo e Gjykates gabohet. Kjo eshte nje lufte qe duhet te perfshije te gjithe shoqerine, duke filluar nga rinia, pasi ajo eshte me e ndjeshme, mediat, shkollat, te gjitha institucionet e shtetit. Nese do e leme ne dore te nje institucioni, atehere i kemi dhene mundesi krimit qe te gjeje me lehtesi pikat e dobeta te ketij institucioni dhe per ta sabotuar luften ndaj tij. Eshte e lehte te kerkosh llogari sidomos prapa kuintave, por kjo lufte do kurajo, kurajo te perballesh me te, kurajo te flasesh kunder tij, kurajo qofte edhe te dalesh mbi veten duke refuzuar cdo perfitim personal nga krimi. Vendi yne nuk eshte ky, vendi yne nuk duhet te jete ky, vendi yne nuk mund te jete kurre ky.
ZOTI NA NDIHMOFTE PER KETE!”

 

Untitled

 

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts