Friday, June 14, 2024
HomeAktualitetDel nga shinat treni i mallrave i linjës Vorë-Shkodër, pezullohet lëvizja e...

Del nga shinat treni i mallrave i linjës Vorë-Shkodër, pezullohet lëvizja e udhëtarëve

-

KRUJË- Treni i mallrave i linjës Vorë-Shkodër ka dalë nga shinat mëngjesin e sotëm. Sipas raportimeve, treni ka dalë nga shinat në hekurudhën pranë Ishmit, duke shkaktuar bllokim të lëvizjes dhe kaos. Po kështu është pezulluar lëvizja e trenave për udhëtarët.

Dyshohet se shkak për avarinë është amortizimi i hekurudhës. Në vend ndodhen specialistë dhe punonjës të hekurudhës që po punojnë për riparimin e trasesë dhe futjen e trenit sërish në binar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts