Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëAmbasadorja amerikane u uron shqiptarëve festën e Flamurit nga Muzeu i Pavarësisë...

Ambasadorja amerikane u uron shqiptarëve festën e Flamurit nga Muzeu i Pavarësisë në Vlorë

-

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u ka uruar festën e Flamurit shqiptarëve nga Muzeu i Pavarësisë në Vlorë.

Kim: Asgjë nuk mundi ta ndalojë US që të mbronte pavarësinë e Shqipërisë njëqind vjet më parë. Asgjë nuk mund të na ndalojë të festojmë sot 109-vjetorin e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë. Gëzuar!

Angazhimi i Shqipërisë në strehimin e hebrenjve në Luftën e Dytë Botërore por dhe i afganëve shihet si një shembull në arenën ndëkombëtare.

Në urimin për 109 vjetorin e pavarësisë, Antoni Blinken blerëson marrëdhënien më shumë se një shekullore si dhe bashkëpunimin e ngushtë

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,431FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts