Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetKthjellime dhe vranësira, nata sjell reshje shiu dhe bore në gjithë territorin

Kthjellime dhe vranësira, nata sjell reshje shiu dhe bore në gjithë territorin

-

Sot vendi jonë paraqitet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta ku më të dukshme do të jenë në zonat malore duke rrezikuar reshje të izoluara dëbore.

Sipas MeteoAlb, mesdita dhe pasditja sjell zhvillim të vranësirave në duke gjeneruar reshje shiu dhe dëbore në zona të thella malore ndërsa në ndikimin e motit të vranët mbeten vetëm zonat juglindore.

Orët e vona të natës sjellin zhvillim të vranësirave dhe reshje të dendura shiu e dëbore në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të pësojne rritje në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 6 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts