Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetNis operacioni i eksportit detar me 27 destinacione, Rama: Dyfishojmë eksportet në...

Nis operacioni i eksportit detar me 27 destinacione, Rama: Dyfishojmë eksportet në mandatin e tretë

-

 

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Bujqësisë, Frida Krifca kanë parë nga afër operacionin e eksportit detar të Shqipërisë që ka nisur sot. Ky eksport përfshin edhe Japoninë që nga 3 vende në vitin 2013 sot ka 27 destinacione. Gjatë fjalës së tij përfaqësuesi i Japonisë u shpreh se kjo do të sjellë investime të reja nga Japonia.

“Ky biznes mund të sjellë biznese të tjera dhe investime nga Japonia”- tha ai.

Sipas Ramës industria shqiptare e peshkimit tanimë është një industri konkurruese në tregun ndërkombëtar dhe pas pesëfishimit të eksporteve të saj në dy mandatet e para, synohet dyfishimi në mandatin e tretë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts