Thursday, August 11, 2022
HomesocialeI ftuar në emisionin ”Start” në Tv1 Channel Arian Bajraktari …

I ftuar në emisionin ”Start” në Tv1 Channel Arian Bajraktari …

-

Edhe pse nuk jeton ketu nuk e ka harruar vendin e tij asnjehere . Nje njeri qe punen e ka kryefjalen e jetes se tij dhe vec te tjerash dhe angazhimin  per ti bere gjerat sa me te bukura dhe sa me te vlefshme sidomos per vendlindjen .Arian Bajraktari Drejtor i shkolles Shqipe Faik Konica ne Start per koncertin e mbajtur per festat e nentorit ne Belgjike

Bajraktari : Shkak per bashkimin tone u be nje ekspozite qe Rita bent ne Bajze, shume foto te xhubletes te marra nga disa zona te ndryshme. Ne moment duke pasur dhe para syshe koncerin qe do mbaja per festat e nentorit i propozova te vinte te bente kete manifestim edhe ne Belgjik .

 Rita e pranoi me shume kenaqesi mbasi kete vit xhubleta jone eshte edhe kandidate per tu njohur nga UNESCO. Menduam se do te ishte nje dritare mjaft e madhe ne nje nder skenat me te bukura qe ka Europa  te bejme prezantimin e xhubletes Shqiptare .

Rita krioi nje grup ishte pak surpriz sepse programin nuk e njoha i dhashe vetem minutat sa do merrte . Por vertete u ndjeva shume i kenaqur dhe shume i surprizuar sepse programi ishte ne lartesin e duhur . I kaloi te gjitha pritshmerite, jo vetem per mua qe jam malesor i kesaj zone por edhe per publikun qe nje pjese e madhe nuk e njihnin ose kishin shume njohje te pakta per kete .

 Mendoj se ka qene nje sukses I vertete per xhubleten qe u prezantua aty. Ka qene nje sukses I madh per grupin . Te gjithe specialistet e folklorit te huaj ne Belgjik kane qene shume te mira dhe mendoj se do te kete nje bashkpunim se shpejti ne kete fushe.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts