Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetProbleme me ngricat, ja parashikimi i motit për sot

Probleme me ngricat, ja parashikimi i motit për sot

-

Vijojnë kthjellimet dhe vranësirat e lehta në bregdet dhe zonat e ulëta por me vranësira të dendura dhe intervale të shkurtra kthjellimesh paraqitet moti në zonat malore.

Prezenca e vranësirave dhe temperaturave të ulëta në zonat lindore do të bëjë që të ketë mjaft probleme nga ngricat.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -6°C deri në 12°C.

Era do të fryjë e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi verior dhe verilindor, duke krijuar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim deri ne 5 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts