Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëRama mbledh sot ministrat për të analizuar punën e bërë në 100...

Rama mbledh sot ministrat për të analizuar punën e bërë në 100 ditë

-

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama do të mbledhë kabinetin qeveritar për të analizuar 100 ditët e para të qeverisjes së mandatit të tretë.

Çdo ministër do t’i prezantojë Ramës dhe kabinetit rezultatet e punës së bërë në këto tre muaj.

Mbledhja vjen një ditë pas samitit të “Open Balkan” ku kryeministri Edi Rama me presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev. Nuk dihet nëse pas mbledhjes do të ketë komunikim për media, apo gjithçka do të zhvillohet me dyer të mbyllura.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts