Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëBushati: Karrigia e biznesit, më e rëndësishme se opozita e unifikuar

Bushati: Karrigia e biznesit, më e rëndësishme se opozita e unifikuar

-

Gazetari Andi Bushati reagoi pas lajmeve se kryesia e shkarkuar e PD-së ka marrë një vendim qesharak për disa përjashtime dhe pezullime.

“Është shumë e qartë se kush ka marrë urdhër për shkatërrimin e opozitës.

Sapo u ngritën disa zëra të brishtë edhe nga radhët e të vetëve, që folën për zgjidhje përmes votës, Basha nisi përjashtimet për të shmangur çdo rrugë demokratike.Karrigia e biznesit, më e rëndësishme se opozita e unifikuar,” shkruan Bushati.

Më herët, gazetari shkruante: “Më çudisin disa, që i kam pasur në krah, kur për 8 vite me radhë i kërkonin Ramës zgjedhje të parakohshme, ndërsa tani i shoh që të thonë se vetëm karrigia e Bashës është e panegociueshme, qoftë edhe për zgjidhjen e krizës”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts