Friday, August 19, 2022
HomeAktualitetDje mbi 1900 raste të reja me Covid, mblidhet sot Komiteti i...

Dje mbi 1900 raste të reja me Covid, mblidhet sot Komiteti i Ekspërtëve

-

Komiteti Teknik i Ekspertëve do të mblidhet sot në 10:30 për vlerësimin e situatës epidemiologjike në vend nga Covid 19.

Pas festave të fundvitit, rastet e infeksionit kanë njohur një rritje të konsiderueshme.

Një ditë më parë Ministria e Shëndetësisë raportoi për gjashtë viktima dhe 1905 raste të reja me Covid-19.

Kryeson Tirana me 823 raste të reja, e ndjekur nga Durrësi me 100, 77 në Elbasan dhe 74 në Vlorë.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 117 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts