Sunday, November 27, 2022
HomePolitikëMeta nga Shkodra: 6 Marsi moment i rëndësishëm. Në histori do hyjë...

Meta nga Shkodra: 6 Marsi moment i rëndësishëm. Në histori do hyjë 2 Marsi

-

Presidenti Ilir Meta e quan një moment të rëndësishëm datën 6 mars të zgjedhjeve të pjeshme vendore që do të mbahen në 6 bashki.

“Një moment i rëndësishëm për të rivendosur institucionin e votës së lirë në vend. Mos harroni është një proces që përfshin disa nga bashkitë kryesore të vendit. Presidenti do dëshironte dhe të priste që të rivendosej sistemi llogaridhënës vnë vend  që qytetarët të zgjidhnin kudo por vendimi i Gjykatës Kushtetuese e bëri të pamundur” tha Meta në një prononcim për median në ambientet e jashtme të godinës së Këshillit Kombëtar

Meta e mbylli deklaratën duke u shprehur se në histori do të hyjë 2 marsi

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,587FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts