Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetNgrica, temperatura deri -6 gradë dhe reshje bore, parashikimi i motit për...

Ngrica, temperatura deri -6 gradë dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

-

Ngricat do të mbeten prezente përgjatë 24-orëshit në zonat malore Lindore ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në ultësirën perëndimore. Orët vijuese sjellin zhvillim të vranësirave në zonat veriore dhe pjesërisht në qendër duke rrezikuar reshje të pakta shiu e dëbore, sipas MEteoalb. Gjatë natës vranësirat e dendura përfshijnë të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë  duke  luhatur vlerat ditore nga -6°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Rajoni dhe Europa

Pjesa më e madhe e kontinentit Europian mbizotërohet nga vranësira të dendura të cilat do të sjellin reshje dëbore në Lindje dhe Qendër te kontinentit.

Po-ashtu, Europa Veriore do të dominohet nga temperatura të ulëta dhe reshje te konsiderueshme dëbore ndërsa Ishujt Britanikë si edhe Europa Jugperëndimore do të mbeten në ndikimin e motit te qëndrueshëm ku kthjellimet do të jenë dominante.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,431FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts