Friday, August 19, 2022
HomeAktualitetReshje dëbore në veri dhe temperatura deri në -12°C, ja parashikimi i...

Reshje dëbore në veri dhe temperatura deri në -12°C, ja parashikimi i motit për sot

-

Mbetet Shqipëria në ndikimin e të ftohtit polar duke sjellë mot, kryesisht të qëndrueshëm ku kthjellime dhe vranësira te shpeshta do të ketë në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa me vranësira të dendura dhe reshje të pakta dëbore paraqitet moti në skajin verior.

Sipas MeteoAlb, orët në vijim karakterizohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë territorin e vendit.

Era e ftohtë verilindore bën që i ftohti të ndjehet edhe më shumë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të ulëta në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -12°C deri në 8°C.

Era vijon nga verilindja duke arritur në momente të veçanta shpejtësinë 50 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts