Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëBerisha sqaron se pse mungoi 4 muaj në Kuvend: Isha në bisedë...

Berisha sqaron se pse mungoi 4 muaj në Kuvend: Isha në bisedë me demokratët, parlamenti më i madhërishëm në 30 vite

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sqaruar se pse mungoi 4 muaj në sallën e Kuvendit, fill pas shpalljes së tij non-grata nga SHBA.

Berisha tha për gazetarët jashtë sallës së Kuvendit, se në atë godinë nuk rrihet më shumë se sa 4 minuta, por se ishte aty për demokratët.

“Kam munguar 4 muaj sepse isha në bisedë me mbarë demokratët e Shqipërisë. Dhe në një fare mënyre ai ishte parlamenti më i madhërishëm në 30 vitet e fundit. Rikthehem në respekt të popullit. Por për ata që janë aty, nuk meriton që të qëndrosh as 4 minuta.”, tha Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts