Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikëBerisha prezanton kandidatët e ‘6 marsit’: Dita e djeshme shënoi shkëputjen përfundimtare...

Berisha prezanton kandidatët e ‘6 marsit’: Dita e djeshme shënoi shkëputjen përfundimtare nga praktikat e errëta të Lul Bravës

-

Ish-kryeministri Sali Berisha prezantoi sot gjashtë kandidatët e tij për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Në krah të 6 kandidatëve, Berisha vlerësoi zgjedhjet e djeshme, teksa tha se për herë të parë në historinë e pluralizmit u zhvilluan zgjedhje me standard. Sipas tij, këta kandidatë morën besimin e anëtarësisë së PD dhe do të punojnë për të fituar të gjashtë bashkitë më 6 mars.

Më tej, ish-kryeministri u shpreh se “Dita e djeshme shënoi shkëputjen përfundimtare të PD nga praktikat jo transparente, të dyshimta, të errëta, të përdorura në tetë vite nga Lulzim Brava”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts