Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëTë strehuar në Shqipëri, 212 shtetasit afganë mbërrijnë në SHBA, Blinken: Faleminderit...

Të strehuar në Shqipëri, 212 shtetasit afganë mbërrijnë në SHBA, Blinken: Faleminderit popullit shqiptar për mikpritjen e tyre

-

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka bërë me dije se afganët e nisur nga Shqipria kanë mbërritur në SHBA. Me një postim në Twitter, Blinken ka falenderuar Shqipërinë, ministren e Jashtme për pritjen e tyre sëi mysafirë.

I lumtur të ndaj që 212 afganë mbërritën këtë mëngjes nga Shqipëria në SHBA, në shtëpinë e tyre të re. Për fqinjët tanë më të rinj: Ju mirëpresim dhe ju urojmë më të mirat në këtë kapitull të ri. Një falënderim i veçantë për Ministrin e Jashtëm

@xhacka_olta dhe popullit shqiptar për pritjen e mysafirëve afganë.

 

 

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts