Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëAbazoviç: Nesër krijohet qeveria europiane, sigurisht me mua Kryeministër

Abazoviç: Nesër krijohet qeveria europiane, sigurisht me mua Kryeministër

-

Zv/kryeministri në detyrë, shqiptaro-malazesi Dritan Abazoviç ka bërë me dije se të hënën mund të formohet qeveria e re e Malit të Zi, me atë si kryeministër.

“Kryeministri është gati. Unë nuk do të pranoj shantazhet dhe dëshirën që dikush tjetër të formojë qeveri, jam shumë optimist. Pas zgjedhjeve lokale në dy komuna, nesër mund të kemi një qeveri të re evropiane”.

Presidenti Millo Gjukanoviç në 3 mars i dha Abazoviçit të drejtën për të formuar qeverinë e re të pakicave pa partinë e kreu të shtetit DPS në kabinet.

Nga ana e tij, Abazoviç ka punuar për të marrë parti të reja në qeverinë e pakicave e cila do të formohet me votat e partisë më të madhe opozitare në vend ajo e presidentit Gjukanoviç.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts