Wednesday, August 17, 2022
HomesocialeNë emisionin ‘’Prespektive’’ në Tv1 Channel artisti shumëdimencional, Frederik Ndoci

Në emisionin ‘’Prespektive’’ në Tv1 Channel artisti shumëdimencional, Frederik Ndoci

-

Mbremjen e se enjtes ne emisionin ‘’Prespektive’’ i ftuar nje personazh shume i vecante. Nje artist nga me te spikaturit, jo vetem te qytetit te Shkodres por te te gjithe Shqiperise. Jo vetem nje kengetare i madh por edhe nje aktor fantastik. Në emisionin ‘’Prespektive’’ në Tv1 Channel artisti shumëdimencional, Frederik Ndoci.

Ndoci: Njeriu merr abc-ne e pare kudo qe shkon, kudo qe nena ka shancin ta sjelle ne jete. Edhe Zoti do jete i kenaqur qe jam shkodran, sepse kam arritur te kuptoj qe Shkodra nuk eshte thjeshte nje qytet por eshte nje lloj embleme. Trysnite e kohes po mundohen ta barazojne me te tjeret por nuk mundet zhiva te bashkohet me ujin.

Karriera e artistit Frederik Ndoci nisi qe heret, kur ishte vetem 8 vjeç, ne klasen e dyte prezantoi ekspoziten e pare ne pikture.

Ndoci: Fale mesuesit tim te asaj kohe z.Pjerin Sheldija, duke pare disa aftesi te mijat me tha qe ti ke te dhena te jashtezakonshme. Une kisha punime te ndryshme dhe qe profesorit i pelqyen shume. Me tha te punoja me shume, te fokusohesha me teper ne pikture. Ne ate kohe une merrja pjese edhe si solist ne ‘’Shtepin e pionierit’’, kendoja me femijet ne aktivitet lokale dhe nderkombetare. Pa shume sforcime punova ne teknikat e kohes edhe me pikturen. Kane qene relativisht shume piktura por kendi i pikturave te mia binte ne sy. Sot akoma e vazhdoj ate pasjon, tashme i lire per te zgjedhur tematiken qe dua. Ky eshte nje tjeter dimension qe pak eshte perfolur ne media.  

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts