Wednesday, August 10, 2022
HomeAktualitetTemperatura deri në 24 Gradë, ja parashikimi i motit për sot

Temperatura deri në 24 Gradë, ja parashikimi i motit për sot

-

Shqipëria do të jetë në ndikimin e presionit të lartë atmosferik i vendosur mbi Ballkanin Perëndimor, duke sjellë mot të kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare.

Pritet që nën dominimin e kthjellimeve në një pjesë të mirë të ditës të jetë ultësira Perëndimore, ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë përgjatë shtrirjes Lindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të krijohet dallgëzim mbi 2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts