Tuesday, August 9, 2022
HomePolitikë“Rama i mbylli dosjen ruse Bashës”, Berisha akuza të forta: Nuk kam...

“Rama i mbylli dosjen ruse Bashës”, Berisha akuza të forta: Nuk kam frikë nga SPAK, kam kodin tim të pathyeshëm

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur para gazetarëve në hyrje të Kuvendit duke bërë thirrje që të investigojnë për Lulzim Bashën dhe ato që ai i quajti “dosjet përvëluese”.

“Kam deklaruar me kohë që është peng i Ramës por ju merruni me këtë. Nuk thash s’ka vizë amerikane, është thjeshtë viza tjetër, dosja, përvëluese, pse nuk investigoni? Faktet prokuroria i disponon të gjitha, por të enjten pas “Opinion” ku Rama desh ia mbath, i tromaksuar kur i doli në led çështja e inceneratorëve, pas këtij emisioni deklaroi se atij i kam mbyllur dosjen ruse, pra ajo që unë e mohoja që është ruse në atë kohë, sipas Ramës ka qenë ruse, është shumë thjeshtë e hetueshme”, tha ai.

Më tej ai shtoi se Basha ka një serë procesesh me drejtësinë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts