Saturday, December 10, 2022
HomesocialeE ftuar në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel, Sonela Pirani

E ftuar në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel, Sonela Pirani

-

Ne muajin maj, nje festival shume i bukur do te mbahet ne qytetin tone, 6 ditet e festivalit te filmit. I quajtur festivali ‘’Idromeno’’ do te sjelle aktivitete te shumta ne kuader te filmit te pavarur. Per te percjelle keshtu nje mori aktivitetesh qe vin per here te pare ne qytetin tone. E ftuar ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel, Sonela Pirani.

Pirani: Festivali ‘’Idromeno’’ vjen si nje procesi i gjate i dashurise per filmin, per Shkodren dhe per personazhin Idromeno. Eshte nje festival filmi qe kemi menduar te sjellim shume aktivitete. Qe ne zanafillen e tij eshte menduar si festival gjithperfshires. Do filloje me femijet, do kemi aktivitete per profesioniste, kineastit etj. Pra ka nje mori aktivitetesh qe ta gjallerojne pak qytetin.

Gjate studimeve kam pasur shume bashkepunime, te cilat i kam ruajtur me kalimin e viteve. Bashkepunim mbas bashkepunimi, ide mbas ideje. Kam pasur fatin te punoj ne disa festivale ne Europe, prandaj kjo eshte dicka e kultivuar. Ide e kultivuar e nje procesi te gjate qe ka nje pike kulmore qe eshte ngritja e festivalit.  

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,601FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts