Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetTemperaturat deri në 26 gradë, parashikimi i motit për sot

Temperaturat deri në 26 gradë, parashikimi i motit për sot

-

Kthjellimet dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur vranësira të lehta e kalimtare  shfaqen në zonat malore, kryesisht në verilindje të vendit.

Edhe pasditja vijon me kthjellime e vranësira të lehta në ultësirën Perëndimore ndërsa bëhen më të dukshme vranësirat në zonat malore përgjatë shtrirjes lindore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të larta në mëngjes dhe mesditë  duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi perëndimor –  veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë.

Rajoni dhe Europa

Europa Jugore dhe Britania e Madhe do të jenë mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike të cilat do të sjellin kthjellime dhe kalime vranësirash.

Ndërsa Gadishulli Skandinav dhe Lindja e kontinentit do të vijojnë të jenë në prezencën e vranësirave të shumta të cilat do të gjenerojnë reshje në formë dëbore.

Po ashtu me vranësira Por me reshje shiu parashikohet të jetë pjesa më e madhe e Europës Qëndrore.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts