Friday, September 30, 2022
HomePolitikë“Rama është si Zeusi”, ministrja Bilali flet për deklaratën që u bë...

“Rama është si Zeusi”, ministrja Bilali flet për deklaratën që u bë virale në rrjet: Të bardhës nuk mund t’i thuhet e zezë

-

Një nga deklaratat e Ministres së Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali ku dëgjohet të thotë se edhe opozita është duke dhënë kontributin e saj që Rama të kthehet në një Zeus, dhe që Shqipëria të kthehet në një monarki të mundshme, është bërë virale në rrjet duke krijuar debate të shumta dhe reagime nga masa e gjerë.

“Mendoj se ka ardhur momenti të mbaj dhe qëndrim, dhe kam mbajtur për një nga rastet si ‘Zeusi i famshëm’ dhe akoma nuk e kam çuar deri në fund. Të bardhës nuk mund t’i thuhet e zezë, pavarësisht se del dikush dhe e thotë, më pas bëhen 5 njerëz e më pas 50. Po ta marrësh ta dëgjosh videon e cila sigurisht është shkëputur nga konteksti, por dhe nëse e merr e dëgjon të gjithë kuptohet qartë çfarë kam dashur të them. E ka sqaruar kryeministri 2 herë, e kam sqaruar unë 2 herë, por sigurisht për avantazhe politike njerëzve ju intereson ta përdorin”, u shpreh ministrja Bilali.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts