Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetRriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot

-

Ditën e sotme dita do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira të shpeshta.

Sipas MeteoAlb, parashikohet që orët e vona të natës të ri-sjellin sërish kthjellimet në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 28°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor, për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të krijohet dallgëzim mbi 2  ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts