Friday, August 19, 2022
HomePolitikëDita e Europës, Ilir Meta: Të bëjmë çdo përpjekje për të nisur...

Dita e Europës, Ilir Meta: Të bëjmë çdo përpjekje për të nisur procesin e negociatave për Shqipërinë drejt anëtarësimit në BE

-

Presidenti i vendit Ilir Meta në një mesazh të shpërndarë në Facebook, ka uruar Ditën e Europës, duke nënvizuar se në këtë periudhë “jemi edhe më shumë të vetëdijshëm për rëndësinë e projektit më të madh politik të paqes dhe përbashkimit rreth vlerave që garantojnë bashkëjetesën mes kombeve në kontinentin tonë.”

Meta shprehet se duhet bërë çdo përpjekje për të nisur procesin e negociatave që do ta shoqërojë Shqipërinë drejt anëtarësimit në familjen së saj të natyrshme europiane!

Mesazhi i plotë:
Sot, në Ditën e Europës, jemi edhe më shumë të vetëdijshëm për rëndësinë e projektit më të madh politik të paqes dhe përbashkimit rreth vlerave që garantojnë bashkëjetesën mes kombeve në kontinentin tonë.

Qëndrojmë përkrah Ukrainës me shpresën e rikthimit sa më parë të paqes në Europë, dhe të bëjmë çdo përpjekje për të nisur procesin e negociatave që do ta shoqërojë Shqipërinë drejt anëtarësimit në familjen së saj të natyrshme europiane!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts