Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëSali Berisha: Rama nuk do të sillet me Butrintin sikur ta ketë...

Sali Berisha: Rama nuk do të sillet me Butrintin sikur ta ketë plaçkë të tijën!

-

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka reaguar për projektin e Parkut të Butrintit duke e cilësuar si më korruptivin në Europë. Në një prononcim për mediat jashtë Kuvendit, Berisha e paralajmëron Kryeministrin Rama se nuk do të sillet me Butrintin sikur ta kishte plaçkë të tijën.

“E garantoj Ramën se nuk do të mundet të sillet me Butrintin si të ishte plaçkë e baballarëve të tij, ajo është një vlerë e çmuar e shqiptarëve. Ata që kanë parashikuar shpërbërjen e parkurt kanë parashtruar programin e një kati korruptiv të pashembullt.

Unë e ndjek me vëmëndje dhe do të përdor të gjithë zërin tim kundër këtij projekti që është më korruptivi në Europë”, tha Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts