Tuesday, August 16, 2022
HomeAktualitetJa parashikimi i motit për sot

Ja parashikimi i motit për sot

-

Sipas MeteoAlb, vendi do të jetë në ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë me vranësira të dendura duke rrezikuar në pjesën më të madhe të vendit, rrebeshe shiu shoqëruar me mini-stuhi të forta ere si edhe breshër në zona të izoluara.

Ndersa me kthjellime dhe vranësira të shpeshta por pa reshje paraqiten zonat jugore-jugperëndimore të Shqipërisë.

Kjo situatë meteorologjike do të vijojë deri në orët e vona të mbrëmjes kur pritet përmirësim i kushteve amtosferike duke rikthyer sërish motin e kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 6 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts