Friday, October 7, 2022
HomePolitikëNga Rama, te Majko dhe Spiropali, ja deputetët që propozojnë Bajram Begajn...

Nga Rama, te Majko dhe Spiropali, ja deputetët që propozojnë Bajram Begajn për President

-

Grupi i Partisë Socialiste ka mbledhur 37 firma në mbështetje të kandidatit të propozuar për president, Bajram Begaj.

Kryeministri Rama i pari ka firmosur dhe më pas lista vijon me Taulant Ballën, Lindita Nikolla apo Niko Peleshi, Pandeli Majko dhe Elisa Spiropali.

Ndërkohë Begaj ka depozituar kërkesën e dorëheqjes nga detyra e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura.

Por, duke qenë se edhe detyrën e shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, si dhe gradën gjeneralmajor, Begaj e ka marrë me dekret nga Presidenti Meta, edhe dorëheqja e tij nga këto poste duhet të pranohet nga kreu i shtetit.

 

 

Edi Rama
Taulant Balla
Lindita Nikolla
Arben Ahmetaj
Xhemal Qefaliaj
Antoneta Dhima
Ilirian Pendavinji
Rrahman Rraja
Niko Peleshi
Dasantila Tahiraj
Tatiana Piro
Pandeli Majko
Petro Koçi
Bardhyl Kollçaku
Luan Duzha

Fadil Nasufi
Ismet Beqiraj
Enslemvera Zake
Hatixhe Konomi
Elisa Spiropali
Ilir Ndraxhi
Klevis Xhoxhi
Eduard Ndreca
Denis Deliu
Klodiana Spahiu
Florenc Spaho
Edona Bilali
Etjen Xhafaj
Pranvera Resulaj
Arben Pëllumbi
Orlando Rakipi
Jurgis Çyrbja
Niko Kuri
Vullnet Sinaj
35-Anila Denaj
Eduard Shalsi
Besjon Ajazi

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,518FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts