Saturday, April 20, 2024
HomePolitikë“Nuk do të marrim pjesë në votim”, Fatmir Mediu: Kandidati nuk është...

“Nuk do të marrim pjesë në votim”, Fatmir Mediu: Kandidati nuk është konsultuar me partitë politike, veprim anti-kushtetues

-

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, në fjalën e tij përpara nisjes së seancës për votimin e kandidatit Bajram Begaj për postin e presidentit të ri të vendit, ka sqaruar se nuk do të marrin pjesë në votim.

Ai ka shtuar se procesi ka qenë i njëanshëm, ndryshe nga sa kërkonte Kushtetuta.

“Në emër të kolegëve Shehi, Duka dhe Dule dua të deklaroj se duhet të kishim një proces kushtetues mbi palët. Mund t’ju them që kemi vendosur që duhet të kishte një proces kushtetues për një presidenti mbi palët.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts