Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëBerisha fillon takimet ndërkombëtare

Berisha fillon takimet ndërkombëtare

-

Ish-kryeministri Berisha sapo mori drejtimin e PD-së, tashmë po del në takime jashtë vendit.

Në fillim mori letër urimi nga kryeministri hungarez Orban. Ndërsa tani Sali Berisha ka udhëtuar drejt Azerbajxhanit, në të parën vizitë pas zgjedhjes në krye të PD. Ai po merr pjesë ne Forumin Global te IX ne Baku.

Berisha shprehet se ky forum është një mundësi e veçante për te shprehur qendrimet e Partise Demokratike per zhvillimet ne vend, rajon dhe Europe!

“Pjesemarrje ne Forumin Global te IX ne Baku, Azerbajxhan

Te dashur miq,

Ju pershendes nga Baku ku kam ardhur i ftuar nga bordi drejtues i Forumit Global te IX per te marre pjese ne punimet e ketij Forumi i cili kete vit ka si axhende: ‘Sfidat e rendit boteror’

Forumi organizohet nga Qendra Nderkombetare “Nizami Ganjavi”. Ne punimet e Forumit marrin pjese dhjetëra Presidente, kryeministra, ministra te jashtem dhe qindra personalitete politike nga Europa dhe te gjithe kontinentet e tjere.

Punimet e forumit i çeli Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Alyiev.

Ky forum eshte nje mundesi e veçante per tu paraqitur miqve te mij, personaliteteve te pranishem, publikut, dhe mediave qendrimet e Partise Demokratike per zhvillimet ne vend, ne rajon dhe ne Europe. sb”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts