Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetTemperatura deri në 36 gradë, ja si do të jetë moti sot

Temperatura deri në 36 gradë, ja si do të jetë moti sot

-

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qëndrueshme atmosferike do sjelli dominim të kthjellimeve në një pjesë të mirë të Shqipërisë.

Ndërsa në vijim do të ketë kalime të lehta të vranësirave në zonat malore dhe në zonën e ulët.

Bregdeti në pjesën më të madhe do të vijoj të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët dhe pas mesdite.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 36°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjell dallgëzim mbi 2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts