Sunday, December 10, 2023
HomePolitikëVizita e parë zyrtare/ Presidenti Begaj pritet nga homologia Vjosa Osmani

Vizita e parë zyrtare/ Presidenti Begaj pritet nga homologia Vjosa Osmani

-

Presidenti i Republikës Bajram Begaj po zhvillon sot vizitën e parë zyrtare në Republikën e Kosovës, pas marrjes së detyrës së kreut të shtetit. Begaj u prit në një ceremoni zyrtare nga homologia e tij, Vjosa Osmani, nga e cila erdhi edhe ftesa, për të vijuar me takime të nivelit të lartë edhe gjatë ditës së nesërme.

Kjo vizitë e Presidentit Begaj në Prishtinë shënon ndalesën e tij të parë jashtë vendit që prej momentit kur u zgjodh në postin e Kreut të Shtetit.

Begaj u prit nga Osmani me një ceremoni të veçantë, ndërsa u nderua dhe nga Forcat e Armatosura të Kosovës.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts