Tuesday, September 26, 2023
HomePolitikë"Ballkani i Hapur" ndikim negativ në rajon”/ Meta: Çdo nismë jotransparente dhe...

“Ballkani i Hapur” ndikim negativ në rajon”/ Meta: Çdo nismë jotransparente dhe përçarëse mund të ketë vetëm efekte negative

-

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar pas analizës së “Rockefeller Brothers” të publikuar nga EurActiv kundër “Ballkanit të Hapur”.

Meta deklaron se çdo nismë jotransparente dhe përçarëse që i shërben protoganizmit dhe dominimit të një vendi në dëm të vendeve të tjera në rajon vetëm efekte negative mund të ketë.

“Procesi i Berlinit duhet të mbështetet nga të gjitha vendet e rajonit si rruga më efektive e arritjes së objektivave të përbashkëta europiane”, thekson kreu i Partisë së Lirisë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts