Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetLotaria Amerikane, publikohet data e hapjes së aplikimeve

Lotaria Amerikane, publikohet data e hapjes së aplikimeve

-

 

Është publikuar data e hapjes së lotarisë amerikane. Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024 fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore Ditore (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 8 nëntor 2022, në orën 12:00 të mesditës, me orën standarde lindore (EST) (GMT-5).

Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person. Versioni anglisht i Udhëzimeve të Programit DV-2024 në formatin PDF është i vetmi version zyrtar.

Përkthime jozyrtare në gjuhë të tjera do t’i shtohen kësaj faqeje interneti kur ato bëhen të disponueshme thuhet ne faqen zyrtare te Lotarise amerikane.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts