Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëMeta sjell fjalimin e Presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe...

Meta sjell fjalimin e Presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit

-

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka postuar mëngjesin e sotëm fjalimin e Presidentit amerikan Ronald Regan, për të cilin shkruan se tregon zgjidhjen dhe për situatën e rëndë në vendin tonë.

Meta thekson se është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit.

POSTIMI I PLOTË
“We the People”, fjalimi i jashtëzakonshëm i Presidentit Ronald Regan tregon shumë qartë rrugëzgjidhjen edhe për situatën e rëndë në të cilën ndodhet sot vendi ynë.
Është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit dhe kjo do të ndodhë vetëm nëpërmjet ushtrimit të së drejtës kushtetuese për Referendum.
Është populli ai që i tregon i Qeverisë çfarë duhet të bëjë dhe çfarë i lejohet të bëjë dhe se asnjë Qeveri arrogante, e korruptuar dhe e papërgjegjshme nuk mund t’i shpëtojë llogaridhënies.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts