Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitetZgjedhjet 2023, Berisha: Kandidatët do përpiqemi t’i publikojmë brenda tetorit

Zgjedhjet 2023, Berisha: Kandidatët do përpiqemi t’i publikojmë brenda tetorit

-

Këtë të dielë, kreu i PD-së Sali Berisha në një konferencë me një parti nga Suedia për zgjedhjet lokale 2023, tha se kandidatët e opozitës do të publikohen brenda tetorit.

“Përpjekje të mëdha do të bëhen që të mbyllen gjatë muajit tetor. Mund të lëvizi por gjatë muajit tetor, kjo për Bashkitë e mëdha. Megjithate varet, nuk ka shumë procedura burokratike.

Do të jetë një garë e hapur, listat e simpatizantëve kanë shumë rëndësi, ato nuk bëhen nga kryesitë por nga seksionet e PD-së. Cdo kryetar seksioni do të rregjistrojë simpatizantin, ne duhet të bëjmë çdo gjë që simpatizantët të votojnë. Ia premtuam atyre gjatë gjithë vitit dhe duhet ta zbatojmë”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts