Sunday, April 21, 2024
HomePolitikëBerisha takim me partitë opozitare: Nuk tërhiqemi nga primaret, mirëpresin këdo që...

Berisha takim me partitë opozitare: Nuk tërhiqemi nga primaret, mirëpresin këdo që të kandidojë

-

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha po zhvillon një tryezë takimi me partitë opozitare të cilat nuk janë të përfshira në parlament.

Qëllimi i takimit është unifikimi i partive opozitare për të dalë të bashkuar në zgjedhjet lokale që janë vitin tjetër.

Pak para takimit me përfaqësuesit e partive, kreu i PD-së, Sali Berisha ka folur për gazetarët që ishin jashtë selisë.

‘As kam kushte dhe as nuk marr kushte. Mirëpres cilindo që të kandidojë apo të propozojë.

Nuk mund të tërhiqem nga primaret, kush i ekzistencës.

Nuk ka kërkuar njeri të tërhiqet nga primaret.’, – është shprehur kreu i PD-së, Sali Berisha për gazetarët që ishin para selisë së PD-së

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts