Sunday, December 10, 2023
HomePolitikëBerisha: Para për pedagogët ka, por paratë shndërrohen në fonde për t’u...

Berisha: Para për pedagogët ka, por paratë shndërrohen në fonde për t’u vjedhur nga qeveritarët

-

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se paratë për pedagogët shqiptarë janë, por ato shndërrohen sipas tij në fonde që vidhen nga qeveritarët.

“Qindra mijëra euro, helikopterë taksi për mbledhjet e partive, shpenzojnë ministrat shqiptarë. Para ka, por ato nuk shkojnë në destinacionin e duhur, nuk shkojnë te rrogat, bursat, pensionet për punonjësit, por shndërrohen në fonde që vidhen dhe shpërdorohen nga qeveritarët. Kërkoj plotësimin e menjëhershëm të kërkesave të sindikatës së pedagogëve. Iu bëj thirrje qytetarëve që të mbështesin kauzën e drejtë të universiteteve tona.”, tha Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts