Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëBashkëpunimi në fushën e Sigurisë, ministri i Mbrojtjes së Kosovës pret zv.ministren...

Bashkëpunimi në fushën e Sigurisë, ministri i Mbrojtjes së Kosovës pret zv.ministren Kuko dhe drejtorin kundër Ekstremizmit Meidani

-

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj u takua me zv.ministren e Brendshme të Shqipërisë, Romina Kuko ku temë diskutimi ishte angazhimi i përbashkët për sigurinë dhe mbrojtjen jo vetëm të dy vendeve por të gjithë rajonit.

Në një status në faqen e tij në Facebook, Mehaj shkruan se “Sot pata kënaqësinë të pres në vizitë Zv.Ministren e Brendshme, znj. Romina Kuko të shoqëruar nga Drejtori i Qendrës Kundër Ekstremizimit të Dhunshëm, Denion Meidani dhe Shefi i Divizionit për Siguri, Ermal Jauri”.

Sipas tij me zv.Ministren Kuko, “diskutuam për procesin e realizimit të planeve të bashkëpunimit bilateral mes dy shteteve tona në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes në mjedisin aktual të sigurisë dhe sfidave transnacionale”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts