Friday, March 1, 2024
HomeAktualitetMaratona e Tiranës, Luiza Gega thyen rekordin kombëtar: Nuk e prisja

Maratona e Tiranës, Luiza Gega thyen rekordin kombëtar: Nuk e prisja

-

E arta, kampionia europiane e atletikës Luiza Gega ka fituar gjysmë maratonë e Tiranës duke thyer edhe rekord kombëtar.

Gega ka përshkruar 21 km për 70 minuta dhe 18 sekonda duke lënë pas rivalët e saj në këtë garë.

Rekordi kombëtar ishte 70 minuta dhe 18 sekonda. Pasi theu rekordin, Luzia Gega e emocionuar tha se nuk e priste.

“Nuk e prisja. Është kënaqësi dhe krenari të vrapoj në vendin tim”, tha Gega.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts