Sunday, April 21, 2024
HomePolitikëBerisha paralajmëron protestën e fuqishme para Ministrisë së Brendshme për vdekjen e...

Berisha paralajmëron protestën e fuqishme para Ministrisë së Brendshme për vdekjen e Lear Kurtit

-

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka paralajmëruar se ditën e sotme do të mbahet një protestë e fuqishme para Ministrisë së Brendshme në kuadër të vdekjes së të riut Lear Kurti e cila sipas tij ka ndodhur “me dhunë”.

Berisha shkroi në Facebook se Kurti u vra nga policë banditë të droguar të Ramës-Çuçit dhe vrasja e tij për së dyti u bë nga krimineli i tyre me unifromë Ardi Veliu.

“Sot, në ora 18:00, protestë e fuqishme për vdekjen me dhunë të të riut, Lear Kurtit nga policë banditë të droguar të Ramës-Çuçit, dhe vrasjen e tij për së dyti nga krimineli i tyre me uniformë, Ardi Veliu”, shkroi Berisha në Facebook.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts