Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëCharles Michel: Samiti i ardhshëm BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet në Tiranë...

Charles Michel: Samiti i ardhshëm BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet në Tiranë më 6 dhjetor

-

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka njoftuar samiti i radhës BE-Ballkani Perëndimor, do të mbahet në Tiranë.

Me anë të një postimi në Twitter, ai ka zbuluar edhe datën e takimit, i cili do të jetë më 6 dhjetor.

Postimi i plotë:
Samiti i ardhshëm BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet më 6 dhjetor në Tiranë, Shqipëri për të riafirmuar angazhimin tonë të përforcuar. Ballkani Perëndimor është një prioritet kyç për Bashkimin Evropian. BE-ja dhe Ballkani Perëndimor kanë nevojë për njëri-tjetrin.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts