Saturday, April 20, 2024
HomePolitikëZgjedhjet lokale, Ilirjan Celibashi: Më 14 prill nis fushata zgjedhore

Zgjedhjet lokale, Ilirjan Celibashi: Më 14 prill nis fushata zgjedhore

-

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi gjatë konferencës në KQZ për përgatitjen e zgjedhjeve vendore më datë 14 maj 2023 tha se më 14 prill nis fushata zgjedhore.

6 mars përfundon afati i regjistrimit të partive politike, 27 mars afati për paraqitjen e kandidatëve për kryetar bashkie. 14 prill nis fushata zgjedhore, 8 maj përfundon afati për publikimin e sondazheve, 13 maj përfundon fushata zgjedhore dhe nis heshtja zgjedhore. Me interes janë afatet për akreditimin. 9 prill lista e zgjedhësve. Nga 61, 50 kanë nga 1 KQZ, në 11 bashki ka më shumë se një KZAZ. Është herët për të dërguar thirrje partive politike”, tha Celibashi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts