Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëAmbasadorja e SHBA në OKB pritet sot nga Begaj dhe Rama

Ambasadorja e SHBA në OKB pritet sot nga Begaj dhe Rama

-

Ambasadorja e SHBA në OKB, Linda Thomas-Greenfield ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Ditën e sotme, ambasadorja do të pritet nga presidenti Bajram Begaj në orën 09:15, më pas do të takohet me kreun e qeverisë Edi Rama.

Linda Thomas-Greenfield, u prit nga ambasadorja Yuri Kim e cila e shoqëroi atë në kryeqytet, duke i prezantuar Tiranën.

Kënaqësi të bëja një tur të sheshit ‘Skënderbej’, i cili mban emrin e Heroit Kombëtar të Shqipërisë. Faleminderit për shoqërimin dhe mikpritjen e ngrohtë në Tiranë, ambasadore Yuri Kim”, theksoi Thomas-Greenfield.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts