Saturday, February 24, 2024
HomePolitikëDelegacioni i ODIHR zbarkon në selinë e PD-së për zgjedhjet e 14...

Delegacioni i ODIHR zbarkon në selinë e PD-së për zgjedhjet e 14 majit

-

 

Partia Demokratike priti sot në takim një përfaqësi të ODIHR. Ata u pritën nga nënkryetari Oerd Bylykbashi si dhe Sekretari i Çështjeve Ligjore dhe Zgjedhore, Ivi Kaso.

Fokus i diskutimeve ishin pikërisht problematikat e zgjedhjeve lokale të 14 majit 2023, si dhe qëndrimet e PD-së.

Në PD po zhvillohet procesi i primareve, ku anëtarësia do të zgjedhë kandidatët më të mirë për të garuar në të gjitha bashkitë e vendit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts