Thursday, June 13, 2024
HomePolitikëMbledhja e përbashkët mes dy qeverive, Rama pritet sot nga kryeministri i...

Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive, Rama pritet sot nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut

-

Kryeministri Edi Rama do të pritet ditën e sotme nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Kjo është mbledhja e dytë e përbashkët mes dy qeverive. Gjithashtu pritet të nënshkruhen marrëveshje e memorandume.

Pas përfundimit të mbledhjes së përbashkët, dy kryeministrat do të mbajnë konferencë për shtyp, që pritet të fillojë në ora 13:00.

Mbledhja e dytë mes dy qeverive mbahet me propozim të Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive

 

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts