Friday, December 2, 2022
HomePolitikëNënkryetarja e PL takime në DASH: Të angazhuar për t’i forcuar marrëdhëniet...

Nënkryetarja e PL takime në DASH: Të angazhuar për t’i forcuar marrëdhëniet e partneritetit strategjik Shqipëri-SHBA

-

Nënkryetarja e Partisë së Lirisë Floida Kërpaçi ka zhvilluar një takim me Departamentin Amerikan të Shtetit me përgjegjësin për marrëdhëniet me Shqipërinë McLean McGregor.

Ajo shkruan se Partia e Lirisë është e angazhuar për t’i forcuar marrëdhëniet e partneritetit strategjik Shqipëri-SHBA, në shërbim të demokracisë.

“Në Departamentin Amerikan të Shtetit, pata kënaqësinë të takohesha me McLean McGregor, i cili prej Gushtit shërben si përgjegjës për marrëdhëniet me Shqipërinë.
SHBA janë aleati dhe partneri ynë strategjik, si dhe shtëpia e një diaspore që promovon vlerat e kulturën shqiptare në komunitetet ku jetojnë.
Partia e Lirisë është e angazhuar për t’i forcuar marrëdhëniet e partneritetit strategjik Shqipëri-SHBA, në shërbim të demokracisë, sigurisë dhe integrimit europian të Shqipërisë. 🇦🇱🇺🇸”, shkruan Kërpaçi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,591FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts